Asmalımescit Sanat Galerisi Antony Gormley Sergisi’nde

SAN GIMIGNANO, ITALY13 May 2017

Asmalımescit Sanat Galerisi İtalya’da bulunan Antony Gormley’de serginin açılışında yer alıyor. Antony Gormley bugün San Gımıgnano da Galeri Continua’da yeni sergisinin açılışını yapıyor. Şu anda bir İtalya’dan gelen fotoğraflar ve aktarımları sanat severlerle paylaşıyoruz. Büyük bir ilginin içeriği ve farklı yerlerden gelen sanat severleri karşılayan sergi ve Antony Gormley’nin aktarım ve ilgisiyle devam eden sergi tüm sanat severleri  bekliyor.

CO-ORDINATE, GALLERIA CONTINUA, SAN GIMIGNANO, İTALYA, 2017
Açılış: Cumartesi 13 Mayıs 2017, via del Castello 11, 6 pm-12 gece yarısı

CO-ORDINATE, mekânın çizgisel haritalanmasını göz önüne alan bir dizi eseri bir araya getirir: iç, algısal ve mimari. Sergi, gündelik yürüyüş hareketinde zihin ve beden koordinasyonundan ünvanını alıyor. Karşılaştığımız ilk çalışma, MEAN III (2016), izleyicinin kendisini ölçmeye davet ettiği bir teşhis aracı olarak hareket eder. INTO THE LIGHT (1985) adlı öncü çalışma ile eşleştirilir: Dünyanın yüzeyindeki bir coğrafyanın bölünmesinin koordinatlarını kullanarak vücudun yüzeyini haritalamaya yönelik erken girişimi.

Gösteri ve mekan haritalaması hem mimariyi hem de kendi hareket halimizi sorguluyor. Serginin prensibi olan LOSTON HORIZON II (2017), bir çevre müzakeresindeki tüm algıların eşgüdümünü ön plana çıkarıyor. Tesis, etkileşimli bir bölge yapmak için 21 kilometrelik ipek sarılı bungee kullanıyor ve fiziksel araştırmayı başlatıyor ve görüntüleyenin izlenebilmesi için izin veriyor. LOST HORIZON’un 5000 dikey, gergin ipek çizgisinin ormanında görüşme yaparken, izleyicinin görüş alanı kafa karışıklığına neden olur. Onların geçişi, yolculuğun yörüngesine direnen ama aynı zamanda hatırlayan bir boşluk vasıtasıyla istekli bir harekete uyum sağlamalıdır: Bu yolculuğun bitiminden birkaç dakika sonra süren titreşim izi. Bungees’in çeşitli kalınlığı, ön, orta ve mesafe arasındaki ayrımı karıştırmakta, MATRIX (2014) gibi odaklanmanın imkansız olduğu bir optik alan üretiyor. Bu, izleyicide yerinden oynamayı ve baş dönmesini hisseder.